Job Scheduler (4.0.2) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: ID
hi: आईडी

en: Rebuild
hi: पुनर्निर्माण

en: UUID
hi: युयुआइङी
