jQ UI (8.x-1.6) - en to be translation catalogue (51 entries)

en: Next
be: Наступны

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Done
be: Зроблена

en: Prev
be: Папярэдні

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: May
be: май

en: Today
be: Сёння

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: Снежань

en: Su
be: нядз

en: Mo
be: пнд

en: Tu
be: аўт

en: We
be: срд

en: Th
be: чцв

en: Fr
be: птн

en: Sa
be: суб

en: About
be: Аб

en: mm/dd/yy
be: мм/дд/гг

[ctx: Long month name]
en: January
be: Студзень

[ctx: Long month name]
en: February
be: Люты

[ctx: Long month name]
en: March
be: Сакавік

[ctx: Long month name]
en: April
be: Красавік

[ctx: Long month name]
en: May
be: Май

[ctx: Long month name]
en: June
be: Чэрвень

[ctx: Long month name]
en: July
be: Ліпень

[ctx: Long month name]
en: August
be: Жнівень

[ctx: Long month name]
en: September
be: Верасень

[ctx: Long month name]
en: October
be: Кастрычнік

[ctx: Long month name]
en: November
be: Лістапад

[ctx: Long month name]
en: December
be: Снежань
