jQ UI (8.x-1.6) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Next
da: Næste

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Done
da: Færdig

en: Prev
da: Forrige

en: Mon
da: man

en: Tue
da: tir

en: Wed
da: ons

en: Thu
da: tor

en: Fri
da: fre

en: Sat
da: lør

en: Sun
da: søn

en: May
da: maj

en: Today
da: I dag

en: Jan
da: jan

en: Feb
da: feb

en: Mar
da: mar

en: Apr
da: apr

en: Jun
da: jun

en: Jul
da: jul

en: Aug
da: aug

en: Sep
da: sep

en: Oct
da: okt

en: Nov
da: nov

en: Dec
da: dec

en: Su
da: Sø

en: Mo
da: Ma

en: Tu
da: Ti

en: We
da: On

en: Th
da: To

en: Sa
da: Lø

en: About
da: Om

[ctx: Long month name]
en: January
da: januar

[ctx: Long month name]
en: February
da: februar

[ctx: Long month name]
en: March
da: marts

[ctx: Long month name]
en: April
da: april

[ctx: Long month name]
en: May
da: maj

[ctx: Long month name]
en: June
da: juni

[ctx: Long month name]
en: July
da: juli

[ctx: Long month name]
en: August
da: august

[ctx: Long month name]
en: September
da: september

[ctx: Long month name]
en: October
da: oktober

[ctx: Long month name]
en: November
da: november

[ctx: Long month name]
en: December
da: december
