jQ UI (8.x-1.6) - en to eo translation catalogue (39 entries)

en: Next
eo: Sekva

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

en: May
eo: majo

en: Jan
eo: jan

en: Feb
eo: feb

en: Mar
eo: mar

en: Apr
eo: apr

en: Jun
eo: jun

en: Jul
eo: jul

en: Aug
eo: aŭg

en: Sep
eo: sep

en: Oct
eo: okt

en: Nov
eo: nov

en: Dec
eo: dec

[ctx: Long month name]
en: January
eo: Januaro

[ctx: Long month name]
en: February
eo: Februaro

[ctx: Long month name]
en: March
eo: Marto

[ctx: Long month name]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: Long month name]
en: May
eo: Majo

[ctx: Long month name]
en: June
eo: Juno

[ctx: Long month name]
en: July
eo: Julo

[ctx: Long month name]
en: August
eo: Augusto

[ctx: Long month name]
en: September
eo: Septembro

[ctx: Long month name]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: Long month name]
en: November
eo: Novembro

[ctx: Long month name]
en: December
eo: Decembro
