jQ UI (8.x-1.6) - en to gl translation catalogue (46 entries)

en: Next
gl: Seguinte

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Done
gl: Feito

en: Prev
gl: Ant

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: May
gl: Mai

en: Today
gl: Hoxe

en: Jan
gl: Xan

en: Apr
gl: Abr

en: Jun
gl: Xuñ

en: Jul
gl: Xul

en: Aug
gl: Ago

en: Sep
gl: Set

en: Oct
gl: Out

en: Su
gl: Do

en: Mo
gl: Lu

en: Tu
gl: Ma

en: We
gl: Mé

en: Th
gl: Xo

en: Fr
gl: Ve

en: Sa
gl: Sá

en: About
gl: Información

[ctx: Long month name]
en: January
gl: Xaneiro

[ctx: Long month name]
en: February
gl: Febreiro

[ctx: Long month name]
en: March
gl: Marzo

[ctx: Long month name]
en: April
gl: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
gl: Maio

[ctx: Long month name]
en: June
gl: Xuño

[ctx: Long month name]
en: July
gl: Xullo

[ctx: Long month name]
en: August
gl: Agosto

[ctx: Long month name]
en: September
gl: Setembro

[ctx: Long month name]
en: October
gl: Outubro

[ctx: Long month name]
en: November
gl: Novembro

[ctx: Long month name]
en: December
gl: Decembro
