jQ UI (8.x-1.6) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Next
he: הבא

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Done
he: בוצע

en: Prev
he: קודם

en: Mon
he: ב'

en: Tue
he: ג'

en: Wed
he: ד'

en: Thu
he: ה

en: Fri
he: ו'

en: Sat
he: ש'

en: Sun
he: א'

en: May
he: מאי

en: Today
he: היום

en: Jan
he: ינו'

en: Feb
he: פבר'

en: Mar
he: מרץ

en: Apr
he: אפר'

en: Jun
he: יוני

en: Jul
he: יולי

en: Aug
he: אוג'

en: Sep
he: ספט'

en: Oct
he: אוק'

en: Nov
he: נוב'

en: Dec
he: דצמ'

en: About
he: אודות

[ctx: Long month name]
en: January
he: ינואר

[ctx: Long month name]
en: February
he: פברואר

[ctx: Long month name]
en: March
he: מרץ

[ctx: Long month name]
en: April
he: אפריל

[ctx: Long month name]
en: May
he: מאי

[ctx: Long month name]
en: June
he: יוני

[ctx: Long month name]
en: July
he: יולי

[ctx: Long month name]
en: August
he: אוגוסט

[ctx: Long month name]
en: September
he: ספטמבר

[ctx: Long month name]
en: October
he: אוקטובר

[ctx: Long month name]
en: November
he: נובמבר

[ctx: Long month name]
en: December
he: דצמבר
