jQ UI (8.x-1.6) - en to hr translation catalogue (51 entries)

en: Next
hr: Sljedeći

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Done
hr: Gotovo

en: Prev
hr: Predhodni

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: May
hr: svibnja

en: Today
hr: Danas

en: Jan
hr: sij

en: Feb
hr: velj

en: Mar
hr: ožu

en: Apr
hr: tra

en: Jun
hr: lip

en: Jul
hr: srp

en: Aug
hr: kol

en: Sep
hr: ruj

en: Oct
hr: lis

en: Nov
hr: stu

en: Dec
hr: pro

en: Su
hr: ne

en: Mo
hr: po

en: Tu
hr: ut

en: We
hr: sr

en: Th
hr: če

en: Fr
hr: pe

en: Sa
hr: su

en: About
hr: Opis

en: mm/dd/yy
hr: mm/dd/gg

[ctx: Long month name]
en: January
hr: siječnja

[ctx: Long month name]
en: February
hr: veljače

[ctx: Long month name]
en: March
hr: ožujka

[ctx: Long month name]
en: April
hr: travnja

[ctx: Long month name]
en: May
hr: svibnja

[ctx: Long month name]
en: June
hr: lipnja

[ctx: Long month name]
en: July
hr: srpnja

[ctx: Long month name]
en: August
hr: kolovoza

[ctx: Long month name]
en: September
hr: rujna

[ctx: Long month name]
en: October
hr: listopada

[ctx: Long month name]
en: November
hr: studenog

[ctx: Long month name]
en: December
hr: prosinca
