jQ UI (8.x-1.6) - en to ka translation catalogue (49 entries)

en: Next
ka: შემდეგი

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Done
ka: დასრულება

en: Prev
ka: წინა

en: Mon
ka: ორშ

en: Tue
ka: სამშ

en: Wed
ka: ოთხ

en: Thu
ka: ხუთ

en: Fri
ka: პარ

en: Sat
ka: შაბ

en: Sun
ka: კვი

en: May
ka: მაისი

en: Today
ka: დღეს

en: Jan
ka: იან

en: Feb
ka: თებ

en: Mar
ka: მარ

en: Apr
ka: აპრ

en: Jun
ka: ივნ

en: Jul
ka: ივლ

en: Aug
ka: აგვ

en: Sep
ka: სექ

en: Oct
ka: ოქტ

en: Nov
ka: ნოე

en: Dec
ka: დეკ

en: Su
ka: კვი

en: Mo
ka: ორშ

en: Tu
ka: სამ

en: We
ka: ოთხ

en: Th
ka: ხუთ

en: Fr
ka: პარ

en: Sa
ka: შაბ

[ctx: Long month name]
en: January
ka: იანვარი

[ctx: Long month name]
en: February
ka: თებერვალი

[ctx: Long month name]
en: March
ka: მარტი

[ctx: Long month name]
en: April
ka: აპრილი

[ctx: Long month name]
en: May
ka: მაისი

[ctx: Long month name]
en: June
ka: ივნისი

[ctx: Long month name]
en: July
ka: ივლისი

[ctx: Long month name]
en: August
ka: აგვისტო

[ctx: Long month name]
en: September
ka: სექტემბერი

[ctx: Long month name]
en: October
ka: ოქტომბერი

[ctx: Long month name]
en: November
ka: ნოემბერი

[ctx: Long month name]
en: December
ka: დეკემბერი
