jQ UI (8.x-1.6) - en to lt translation catalogue (51 entries)

en: Next
lt: Kitas

en: Sunday
lt: Sekmadienis

en: Monday
lt: Pirmadienis

en: Tuesday
lt: Antradienis

en: Wednesday
lt: Trečiadienis

en: Thursday
lt: Ketvirtadienis

en: Friday
lt: Penktadienis

en: Saturday
lt: Šeštadienis

en: Done
lt: Atlikta

en: Prev
lt: Ankstesnis

en: Mon
lt: Pir

en: Tue
lt: Ant

en: Wed
lt: Tre

en: Thu
lt: Ket

en: Fri
lt: Pen

en: Sat
lt: Šeš

en: Sun
lt: Sek

en: May
lt: Gegužė

en: Today
lt: Šiandien

en: Jan
lt: Sau

en: Feb
lt: Vas

en: Mar
lt: Kov

en: Apr
lt: Bal

en: Jun
lt: Bir

en: Jul
lt: Lie

en: Aug
lt: Rugp

en: Sep
lt: Rug

en: Oct
lt: Spa

en: Nov
lt: Lap

en: Dec
lt: Gru

en: Su
lt: Se

en: Mo
lt: Pr

en: Tu
lt: An

en: We
lt: Tr

en: Th
lt: Ke

en: Fr
lt: Pe

en: Sa
lt: Še

en: About
lt: Apie

en: mm/dd/yy
lt: mm/dd/MM

[ctx: Long month name]
en: January
lt: Sausis

[ctx: Long month name]
en: February
lt: Vasaris

[ctx: Long month name]
en: March
lt: Kovas

[ctx: Long month name]
en: April
lt: Balandis

[ctx: Long month name]
en: May
lt: Gegužė

[ctx: Long month name]
en: June
lt: Birželis

[ctx: Long month name]
en: July
lt: Liepa

[ctx: Long month name]
en: August
lt: Rugpjūtis

[ctx: Long month name]
en: September
lt: Rugsėjis

[ctx: Long month name]
en: October
lt: Spalis

[ctx: Long month name]
en: November
lt: Lapkritis

[ctx: Long month name]
en: December
lt: Gruodis
