jQ UI (8.x-1.6) - en to oc translation catalogue (50 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Done
oc: Acabat

en: Prev
oc: Prec.

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: May
oc: Mai

en: Today
oc: Uèi

en: Jan
oc: gen.

en: Feb
oc: feb.

en: Mar
oc: mar.

en: Apr
oc: abr.

en: Jun
oc: jun.

en: Jul
oc: jul.

en: Aug
oc: ago.

en: Sep
oc: set.

en: Oct
oc: oct.

en: Nov
oc: nov.

en: Dec
oc: dec.

en: Su
oc: Dg

en: Mo
oc: Lu

en: Tu
oc: Ma

en: We
oc: Me

en: Th
oc: Jò

en: Fr
oc: Ve

en: About
oc: A prepaus

en: mm/dd/yy
oc: mm/dd/aa

[ctx: Long month name]
en: January
oc: Genièr

[ctx: Long month name]
en: February
oc: Febrièr

[ctx: Long month name]
en: March
oc: Març

[ctx: Long month name]
en: April
oc: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
oc: Mai

[ctx: Long month name]
en: June
oc: Junh

[ctx: Long month name]
en: July
oc: Julhet

[ctx: Long month name]
en: August
oc: Agost

[ctx: Long month name]
en: September
oc: Setembre

[ctx: Long month name]
en: October
oc: Octobre

[ctx: Long month name]
en: November
oc: Novembre

[ctx: Long month name]
en: December
oc: Decembre
