jQ UI (8.x-1.6) - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Next
sv: Nästa

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Done
sv: Färdig

en: Prev
sv: Föreg

en: Mon
sv: mån

en: Tue
sv: tis

en: Wed
sv: ons

en: Thu
sv: tors

en: Fri
sv: fre

en: Sat
sv: lör

en: Sun
sv: sön

en: May
sv: maj

en: Today
sv: Idag

en: Jan
sv: jan

en: Feb
sv: feb

en: Mar
sv: mar

en: Apr
sv: apr

en: Jun
sv: jun

en: Jul
sv: jul

en: Aug
sv: aug

en: Sep
sv: sep

en: Oct
sv: okt

en: Nov
sv: nov

en: Dec
sv: dec

en: Su
sv: sön

en: Mo
sv: mån

en: Tu
sv: tis

en: We
sv: ons

en: Th
sv: tor

en: Fr
sv: fre

en: Sa
sv: lör

en: About
sv: Om

en: mm/dd/yy
sv: yy-mm-dd

[ctx: Long month name]
en: January
sv: januari

[ctx: Long month name]
en: February
sv: februari

[ctx: Long month name]
en: March
sv: mars

[ctx: Long month name]
en: April
sv: april

[ctx: Long month name]
en: May
sv: maj

[ctx: Long month name]
en: June
sv: juni

[ctx: Long month name]
en: July
sv: juli

[ctx: Long month name]
en: August
sv: augusti

[ctx: Long month name]
en: September
sv: september

[ctx: Long month name]
en: October
sv: oktober

[ctx: Long month name]
en: November
sv: november

[ctx: Long month name]
en: December
sv: december
