jQ UI (8.x-1.6) - en to ta translation catalogue (50 entries)

en: Next
ta: அடுத்து

en: Sunday
ta: ஞாயிறு

en: Monday
ta: திங்கள்

en: Tuesday
ta: செவ்வாய்

en: Wednesday
ta: புதன்

en: Thursday
ta: வியாழன்

en: Friday
ta: வெள்ளி

en: Saturday
ta: சனி

en: Done
ta: முடிந்தது

en: Prev
ta: முன்

en: Mon
ta: திங்

en: Tue
ta: செவ்

en: Wed
ta: புத

en: Thu
ta: வியா

en: Fri
ta: வெள்

en: Sat
ta: சனி

en: Sun
ta: ஞாயி

en: May
ta: மே

en: Today
ta: இன்று

en: Jan
ta: ஐன

en: Feb
ta: பிப்

en: Mar
ta: மார்

en: Apr
ta: ஏப்

en: Jun
ta: ஜூன்

en: Jul
ta: ஜூலை

en: Aug
ta: ஆக

en: Sep
ta: செப்

en: Oct
ta: அக்

en: Nov
ta: நவ

en: Dec
ta: டிச

en: Su
ta: ஞா

en: Mo
ta: தி

en: Tu
ta: செ

en: We
ta: பு

en: Th
ta: வி

en: Fr
ta: வெ

en: Sa
ta: ச

en: About
ta: பற்றி

[ctx: Long month name]
en: January
ta: ஜனவரி

[ctx: Long month name]
en: February
ta: பெப்ரவரி

[ctx: Long month name]
en: March
ta: மார்ச்

[ctx: Long month name]
en: April
ta: எப்ரல்

[ctx: Long month name]
en: May
ta: மேய்

[ctx: Long month name]
en: June
ta: ஜூன்

[ctx: Long month name]
en: July
ta: ஜூலை

[ctx: Long month name]
en: August
ta: ஆகஸ்ட்

[ctx: Long month name]
en: September
ta: செப்டம்பர்

[ctx: Long month name]
en: October
ta: அக்டோபர்

[ctx: Long month name]
en: November
ta: நவம்பர்

[ctx: Long month name]
en: December
ta: டிசம்பர்
