jQ UI (8.x-1.6) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Done
tr: Tamam

en: Prev
tr: Önceki

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sa

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cu

en: Sat
tr: Ct

en: Sun
tr: Paz

en: Today
tr: Bugün

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Su
tr: Pa

en: Mo
tr: Pt

en: Tu
tr: Sa

en: We
tr: Ça

en: Th
tr: Pe

en: Fr
tr: Cu

en: Sa
tr: Ct

en: About
tr: Hakkında

en: mm/dd/yy
tr: aa/gg/yy

[ctx: Long month name]
en: January
tr: Ocak

[ctx: Long month name]
en: February
tr: Şubat

[ctx: Long month name]
en: March
tr: Mart

[ctx: Long month name]
en: April
tr: Nisan

[ctx: Long month name]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: Long month name]
en: June
tr: Haziran

[ctx: Long month name]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: Long month name]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: Long month name]
en: September
tr: Eylül

[ctx: Long month name]
en: October
tr: Ekim

[ctx: Long month name]
en: November
tr: Kasım

[ctx: Long month name]
en: December
tr: Aralık
