jQ UI (8.x-1.7) - en to es translation catalogue (42 entries)

en: Next
es: Siguiente

en: Sunday
es: Domingo

en: Monday
es: Lunes

en: Tuesday
es: Martes

en: Wednesday
es: Miércoles

en: Thursday
es: Jueves

en: Friday
es: Viernes

en: Saturday
es: Sábado

en: Done
es: Hecho

en: Prev
es: Ant

en: Mon
es: Lun

en: Tue
es: Mar

en: Wed
es: Mié

en: Thu
es: Jue

en: Fri
es: Vie

en: Sat
es: Sáb

en: Sun
es: Dom

en: May
es: Mayo

en: Today
es: Hoy

en: Jan
es: Ene

en: Apr
es: Abr

en: Aug
es: Ago

en: Dec
es: Dic

en: Su
es: Do

en: Mo
es: Lu

en: Tu
es: Ma

en: We
es: Mi

en: Th
es: Ju

en: Fr
es: Vi

en: About
es: Acerca de

[ctx: Long month name]
en: January
es: Enero

[ctx: Long month name]
en: February
es: Febrero

[ctx: Long month name]
en: March
es: Marzo

[ctx: Long month name]
en: April
es: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
es: Mayo

[ctx: Long month name]
en: June
es: Junio

[ctx: Long month name]
en: July
es: Julio

[ctx: Long month name]
en: August
es: Agosto

[ctx: Long month name]
en: September
es: Septiembre

[ctx: Long month name]
en: October
es: Octubre

[ctx: Long month name]
en: November
es: Noviembre

[ctx: Long month name]
en: December
es: Diciembre
