jQ UI (8.x-1.7) - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Next
fi: Seuraava

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Done
fi: Tehty

en: Prev
fi: Edellinen

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Fri
fi: Pe

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: May
fi: Toukokuu

en: Today
fi: Tänään

en: Jan
fi: Tam

en: Feb
fi: Hel

en: Mar
fi: Maa

en: Apr
fi: Huh

en: Jun
fi: Kes

en: Jul
fi: Hei

en: Aug
fi: Elo

en: Sep
fi: Syy

en: Oct
fi: Lok

en: Nov
fi: Mar

en: Dec
fi: Jou

en: Mo
fi: Ma

en: Tu
fi: Ti

en: We
fi: Ke

en: Th
fi: To

en: Fr
fi: Pe

en: Sa
fi: La

en: About
fi: Tietoja

[ctx: Long month name]
en: January
fi: tammikuu

[ctx: Long month name]
en: February
fi: helmikuu

[ctx: Long month name]
en: March
fi: maaliskuu

[ctx: Long month name]
en: April
fi: huhtikuu

[ctx: Long month name]
en: May
fi: toukokuu

[ctx: Long month name]
en: June
fi: kesäkuu

[ctx: Long month name]
en: July
fi: heinäkuu

[ctx: Long month name]
en: August
fi: elokuu

[ctx: Long month name]
en: September
fi: syyskuu

[ctx: Long month name]
en: October
fi: lokakuu

[ctx: Long month name]
en: November
fi: marraskuu

[ctx: Long month name]
en: December
fi: joulukuu
