jQ UI (8.x-1.7) - en to gu translation catalogue (31 entries)

en: Next
gu: આગળ

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Mon
gu: સોમ

en: Tue
gu: મંગળ

en: Wed
gu: બુધ

en: Thu
gu: ગુરુ

en: Fri
gu: શુક્ર

en: Sat
gu: શનિ

en: Sun
gu: રવિ

en: May
gu: મે

en: Today
gu: આજે

en: Jan
gu: જાન્યુ

en: About
gu: વિશે

[ctx: Long month name]
en: January
gu: જાન્યુઆરી

[ctx: Long month name]
en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

[ctx: Long month name]
en: March
gu: માર્ચ

[ctx: Long month name]
en: April
gu: એપ્રિલ

[ctx: Long month name]
en: May
gu: મે

[ctx: Long month name]
en: June
gu: જૂન

[ctx: Long month name]
en: July
gu: જુલાઇ

[ctx: Long month name]
en: August
gu: ઑગસ્ટ

[ctx: Long month name]
en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

[ctx: Long month name]
en: October
gu: ઓક્ટોબર

[ctx: Long month name]
en: November
gu: નવેમ્બર

[ctx: Long month name]
en: December
gu: ડિસેમ્બર
