jQ UI (8.x-1.7) - en to hy translation catalogue (42 entries)

en: Next
hy: Հաջորդը

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Done
hy: Կատարված է

en: Prev
hy: Նախորդ

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր

en: May
hy: Մայիս

en: Today
hy: Այսօր

en: Jan
hy: Հուն

en: Feb
hy: Փետ

en: Mar
hy: Մար

en: Apr
hy: Ապր

en: Jun
hy: Հուն

en: Jul
hy: Հուլ

en: Aug
hy: Օգս

en: Sep
hy: Սեպ

en: Oct
hy: Հոկ

en: Nov
hy: Նոյ

en: Dec
hy: Դեկ

[ctx: Long month name]
en: January
hy: Հունվար

[ctx: Long month name]
en: February
hy: Փետրվար

[ctx: Long month name]
en: March
hy: Մարտ

[ctx: Long month name]
en: April
hy: Ապրիլ

[ctx: Long month name]
en: May
hy: Մայիս

[ctx: Long month name]
en: June
hy: Հունիս

[ctx: Long month name]
en: July
hy: Հուլիս

[ctx: Long month name]
en: August
hy: Օգոստոս

[ctx: Long month name]
en: September
hy: Սեպտեմբեր

[ctx: Long month name]
en: October
hy: Հոկտեմբեր

[ctx: Long month name]
en: November
hy: Նոյեմբեր

[ctx: Long month name]
en: December
hy: Դեկտեմբեր
