jQ UI (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: Done
ja: 完了

en: Prev
ja: 前へ

en: Mon
ja: 月

en: Tue
ja: 火

en: Wed
ja: 水

en: Thu
ja: 木

en: Fri
ja: 金

en: Sat
ja: 土

en: Sun
ja: 日

en: May
ja: 5月

en: Today
ja: 今日

en: Jan
ja: 1月

en: Feb
ja: 2月

en: Mar
ja: 3月

en: Apr
ja: 4月

en: Jun
ja: 6月

en: Jul
ja: 7月

en: Aug
ja: 8月

en: Sep
ja: 9月

en: Oct
ja: 10月

en: Nov
ja: 11月

en: Dec
ja: 12月

en: Su
ja: 日

en: Mo
ja: 月

en: Tu
ja: 火

en: We
ja: 水

en: Th
ja: 木

en: Fr
ja: 金

en: Sa
ja: 土

en: About
ja: アバウト

en: mm/dd/yy
ja: yy/mm/dd

en: jQuery UI
ja: jQueryユーザーインターフェース

[ctx: Long month name]
en: January
ja: 1月

[ctx: Long month name]
en: February
ja: 2月

[ctx: Long month name]
en: March
ja: 3月

[ctx: Long month name]
en: April
ja: 4月

[ctx: Long month name]
en: May
ja: 5月

[ctx: Long month name]
en: June
ja: 6月

[ctx: Long month name]
en: July
ja: 7月

[ctx: Long month name]
en: August
ja: 8月

[ctx: Long month name]
en: September
ja: 9月

[ctx: Long month name]
en: October
ja: 10月

[ctx: Long month name]
en: November
ja: 11月

[ctx: Long month name]
en: December
ja: 12月
