jQ UI (8.x-1.7) - en to ne translation catalogue (49 entries)

en: Next
ne: अर्को

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मंगलवार

en: Wednesday
ne: बुधवार

en: Thursday
ne: बिहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: Done
ne: भयो

en: Mon
ne: सोमबार

en: Tue
ne: मंगलबार

en: Wed
ne: बुधबार

en: Thu
ne: विहीबार

en: Fri
ne: सुक्रवार

en: Sat
ne: सनिबार

en: Sun
ne: आईतबार

en: May
ne: मे

en: Today
ne: आज

en: Jan
ne: जनवरी

en: Feb
ne: फेब्रुअरी

en: Mar
ne: मार्च

en: Apr
ne: अप्रिल

en: Jun
ne: जून

en: Jul
ne: जुलाई

en: Aug
ne: अगस्ट

en: Sep
ne: सेप्टेम्बर

en: Oct
ne: अक्टूबर

en: Nov
ne: नोभेम्बर

en: Dec
ne: डिसेम्बर

en: Su
ne: आईतबार

en: Mo
ne: सोमबार

en: Tu
ne: मंगलबार

en: We
ne: बुधबार

en: Th
ne: बिहिबार

en: Fr
ne: सुक्रवार

en: Sa
ne: सनिबार

en: About
ne: बारेमा

[ctx: Long month name]
en: January
ne: जनवरी

[ctx: Long month name]
en: February
ne: फेब्रुअरी

[ctx: Long month name]
en: March
ne: मार्च

[ctx: Long month name]
en: April
ne: अप्रिल

[ctx: Long month name]
en: May
ne: मई

[ctx: Long month name]
en: June
ne: जुन

[ctx: Long month name]
en: July
ne: जुलाई

[ctx: Long month name]
en: August
ne: अगस्ट

[ctx: Long month name]
en: September
ne: सेप्टेम्बर

[ctx: Long month name]
en: October
ne: अक्टोबर

[ctx: Long month name]
en: November
ne: नोभेम्बर

[ctx: Long month name]
en: December
ne: डिसेम्बर
