jQ UI (8.x-1.7) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Done
nl: Gereed

en: Prev
nl: Vorige

en: Mon
nl: ma

en: Tue
nl: di

en: Wed
nl: wo

en: Thu
nl: do

en: Fri
nl: vr

en: Sat
nl: za

en: Sun
nl: zo

en: May
nl: mei

en: Today
nl: Vandaag

en: Jan
nl: jan

en: Feb
nl: feb

en: Mar
nl: mrt

en: Apr
nl: apr

en: Jun
nl: jun

en: Jul
nl: jul

en: Aug
nl: aug

en: Sep
nl: sep

en: Oct
nl: okt

en: Nov
nl: nov

en: Dec
nl: dec

en: Su
nl: zo

en: Mo
nl: ma

en: Tu
nl: di

en: We
nl: wo

en: Th
nl: do

en: Fr
nl: vr

en: Sa
nl: za

en: About
nl: Over

en: mm/dd/yy
nl: mm/dd/jj

[ctx: Long month name]
en: January
nl: januari

[ctx: Long month name]
en: February
nl: februari

[ctx: Long month name]
en: March
nl: maart

[ctx: Long month name]
en: April
nl: april

[ctx: Long month name]
en: May
nl: mei

[ctx: Long month name]
en: June
nl: juni

[ctx: Long month name]
en: July
nl: juli

[ctx: Long month name]
en: August
nl: augustus

[ctx: Long month name]
en: September
nl: september

[ctx: Long month name]
en: October
nl: oktober

[ctx: Long month name]
en: November
nl: november

[ctx: Long month name]
en: December
nl: december

en: For more information about the deprecation of jQuery UI, see this <a href=":change-record">change record</a>
nl: Zie voor meer informatie over de uitfasering van jQuery UI dit <a href=":change-record">wijzigingslog</a>

en: Provides jQuery UI library.
nl: Biedt jQuery UI-bibliotheek.
