jQ UI (8.x-1.7) - en to pl translation catalogue (51 entries)

en: Next
pl: Dalej

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Done
pl: Gotowe

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: May
pl: Maj

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Su
pl: Ni

en: Mo
pl: Po

en: Tu
pl: Wt

en: We
pl: Śr

en: Th
pl: Cz

en: Fr
pl: Pi

en: Sa
pl: So

en: About
pl: O stronie

en: mm/dd/yy
pl: dd.mm.yy

[ctx: Long month name]
en: January
pl: Styczeń

[ctx: Long month name]
en: February
pl: luty

[ctx: Long month name]
en: March
pl: Marzec

[ctx: Long month name]
en: April
pl: Kwiecień

[ctx: Long month name]
en: May
pl: Maj

[ctx: Long month name]
en: June
pl: Czerwiec

[ctx: Long month name]
en: July
pl: Lipiec

[ctx: Long month name]
en: August
pl: Sierpień

[ctx: Long month name]
en: September
pl: Wrzesień

[ctx: Long month name]
en: October
pl: Październik

[ctx: Long month name]
en: November
pl: Listopad

[ctx: Long month name]
en: December
pl: Grudzień
