jQ UI (8.x-1.7) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: May
fa: می

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Sep
fa: سپتامبر

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: About
fa: درباره

[ctx: Long month name]
en: January
fa: ژانویه

[ctx: Long month name]
en: February
fa: فوریه

[ctx: Long month name]
en: March
fa: مارس

[ctx: Long month name]
en: April
fa: آوریل

[ctx: Long month name]
en: May
fa: می

[ctx: Long month name]
en: June
fa: ژوئن

[ctx: Long month name]
en: July
fa: ژوئیه

[ctx: Long month name]
en: August
fa: اوت

[ctx: Long month name]
en: September
fa: سپتامبر

[ctx: Long month name]
en: October
fa: اکتبر

[ctx: Long month name]
en: November
fa: نوامبر

[ctx: Long month name]
en: December
fa: دسامبر
