jQ UI (8.x-1.7) - en to sk translation catalogue (51 entries)

en: Next
sk: Ďalej

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Done
sk: Hotovo

en: Prev
sk: Predch

en: Mon
sk: Po

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Thu
sk: Št

en: Fri
sk: Pi

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: May
sk: máj

en: Today
sk: Dnes

en: Jan
sk: jan

en: Feb
sk: feb

en: Mar
sk: mar

en: Apr
sk: apr

en: Jun
sk: jún

en: Jul
sk: júl

en: Aug
sk: aug

en: Sep
sk: sep

en: Oct
sk: okt

en: Nov
sk: nov

en: Dec
sk: dec

en: Su
sk: Ne

en: Mo
sk: Po

en: Tu
sk: Ut

en: We
sk: St

en: Th
sk: Št

en: Fr
sk: Pi

en: Sa
sk: So

en: About
sk: Informácie o

en: mm/dd/yy
sk: mm/dd/rr

[ctx: Long month name]
en: January
sk: január

[ctx: Long month name]
en: February
sk: február

[ctx: Long month name]
en: March
sk: marec

[ctx: Long month name]
en: April
sk: apríl

[ctx: Long month name]
en: May
sk: máj

[ctx: Long month name]
en: June
sk: jún

[ctx: Long month name]
en: July
sk: júl

[ctx: Long month name]
en: August
sk: august

[ctx: Long month name]
en: September
sk: september

[ctx: Long month name]
en: October
sk: október

[ctx: Long month name]
en: November
sk: november

[ctx: Long month name]
en: December
sk: december
