jQ UI (8.x-1.8) - en to bo translation catalogue (51 entries)

en: Next
bo: འོག་མ

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Wednesday
bo: ལྷག་པ

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: Done
bo: བསྒྲུབ་ཚར

en: Prev
bo: གོང་མ

en: Mon
bo: ཟླ

en: Tue
bo: མིག

en: Wed
bo: ལྷག

en: Thu
bo: ཕུར

en: Fri
bo: སངས

en: Sat
bo: སྤེན

en: Sun
bo: ཉི

en: May
bo: ཟླ་༥་བ

en: Today
bo: དེ་རིང

en: Jan
bo: ཟླ་༡་པོ

en: Feb
bo: ཟླ་༢་པ

en: Mar
bo: ཟླ་༣་པ

en: Apr
bo: ཟླ་༤་བ

en: Jun
bo: ཟླ་༦་པ

en: Jul
bo: ཟླ་༧་པ

en: Aug
bo: ཟླ་༨་པ

en: Sep
bo: ཟླ་༩་བ

en: Oct
bo: ཟླ་༡༠་བ

en: Nov
bo: ཟླ་༡༡་པ

en: Dec
bo: ཟླ་༡༢་པ

en: Su
bo: ཉི

en: Mo
bo: ཟླ

en: Tu
bo: མིག

en: We
bo: ལྷག

en: Th
bo: ཕུར

en: Fr
bo: སངས

en: Sa
bo: སྤེན

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: mm/dd/yy
bo: ཟླ/ཚེས/ལོ

[ctx: Long month name]
en: January
bo: ཟླ་དང་པོ

[ctx: Long month name]
en: February
bo: ཟླ་གཉིས་པ

[ctx: Long month name]
en: March
bo: ཟླ་གསུམ་པ

[ctx: Long month name]
en: April
bo: ཟླ་བཞི་བ

[ctx: Long month name]
en: May
bo: ཟླ་ལྔ་བ

[ctx: Long month name]
en: June
bo: ཟླ་དྲུག་པ

[ctx: Long month name]
en: July
bo: ཟླ་བདུན་པ

[ctx: Long month name]
en: August
bo: ཟླ་བརྒྱད་པ

[ctx: Long month name]
en: September
bo: ཟླ་དགུ་བ

[ctx: Long month name]
en: October
bo: ཟླ་བཅུ་བ

[ctx: Long month name]
en: November
bo: ཟླ་བཅུ་གཅིག་པ

[ctx: Long month name]
en: December
bo: ཟླ་བཅུ་གཉིས་པ
