jQ UI (8.x-1.8) - en to ca translation catalogue (51 entries)

en: Next
ca: Següent

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Done
ca: Fet

en: Prev
ca: Ant.

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: May
ca: maig

en: Today
ca: Avui

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Su
ca: Dg.

en: Mo
ca: Dl.

en: Tu
ca: Dt.

en: We
ca: Dc.

en: Th
ca: Dj.

en: Fr
ca: Dv.

en: Sa
ca: Ds.

en: About
ca: Detalls

en: mm/dd/yy
ca: mm/dd/aa

[ctx: Long month name]
en: January
ca: gener

[ctx: Long month name]
en: February
ca: febrer

[ctx: Long month name]
en: March
ca: març

[ctx: Long month name]
en: April
ca: abril

[ctx: Long month name]
en: May
ca: maig

[ctx: Long month name]
en: June
ca: juny

[ctx: Long month name]
en: July
ca: juliol

[ctx: Long month name]
en: August
ca: agost

[ctx: Long month name]
en: September
ca: setembre

[ctx: Long month name]
en: October
ca: octubre

[ctx: Long month name]
en: November
ca: novembre

[ctx: Long month name]
en: December
ca: desembre
