jQ UI (8.x-1.8) - en to cy translation catalogue (39 entries)

en: Next
cy: Nesaf

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Prev
cy: Blaenorol

en: Mon
cy: Llun

en: Tue
cy: Maw

en: Wed
cy: Mer

en: Thu
cy: Iau

en: Fri
cy: Gwen

en: Sat
cy: Sad

en: Sun
cy: Sul

en: May
cy: Mai

en: Today
cy: Heddiw

en: Jan
cy: Ion

en: Feb
cy: Chwef

en: Mar
cy: Maw

en: Apr
cy: Ebr

en: Jun
cy: Meh

en: Jul
cy: Gorff

en: Aug
cy: Awst

en: Sep
cy: Medi

en: Oct
cy: Hyd

en: Nov
cy: Tach

en: Dec
cy: Rhag

[ctx: Long month name]
en: January
cy: Ionawr

[ctx: Long month name]
en: February
cy: Chwefror

[ctx: Long month name]
en: March
cy: Mawrth

[ctx: Long month name]
en: April
cy: Ebrill

[ctx: Long month name]
en: May
cy: Mai

[ctx: Long month name]
en: August
cy: Awst

[ctx: Long month name]
en: September
cy: Medi

[ctx: Long month name]
en: October
cy: Hydref

[ctx: Long month name]
en: November
cy: Tachwedd

[ctx: Long month name]
en: December
cy: Rhagfyr
