jQ UI (8.x-1.8) - en to km translation catalogue (50 entries)

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Done
km: ធ្វើ​រួច

en: Prev
km: មុន

en: Mon
km: ច

en: Tue
km: អ

en: Wed
km: ព

en: Thu
km: ព្រ

en: Fri
km: សុ

en: Sat
km: ស

en: Sun
km: អា

en: May
km: ឧសភា

en: Today
km: ថ្ងៃនេះ

en: Jan
km: មករា

en: Feb
km: កុម្ភៈ

en: Mar
km: មីនា

en: Apr
km: មេសា

en: Jun
km: មិថុនា

en: Jul
km: កក្កដា

en: Aug
km: សីហា

en: Sep
km: កញ្ញា

en: Oct
km: តុលា

en: Nov
km: វិច្ឆិកា

en: Dec
km: ធ្នូ

en: Su
km: អា

en: Mo
km: ច

en: Tu
km: អ

en: We
km: ព

en: Th
km: ព្រ

en: Fr
km: សុ

en: Sa
km: ស

en: About
km: អំពី

[ctx: Long month name]
en: January
km: មករា

[ctx: Long month name]
en: February
km: កុម្ភៈ

[ctx: Long month name]
en: March
km: មីនា

[ctx: Long month name]
en: April
km: មេសា

[ctx: Long month name]
en: May
km: ឧសភា

[ctx: Long month name]
en: June
km: មិថុនា

[ctx: Long month name]
en: July
km: កក្កដា

[ctx: Long month name]
en: August
km: សីហា

[ctx: Long month name]
en: September
km: កញ្ញា

[ctx: Long month name]
en: October
km: តុលា

[ctx: Long month name]
en: November
km: វិច្ឆិកា

[ctx: Long month name]
en: December
km: ធ្នូ
