jQ UI (8.x-1.8) - en to mk translation catalogue (19 entries)

en: Sunday
mk: Недела

en: Monday
mk: Понеделник

en: Tuesday
mk: Вторник

en: Wednesday
mk: Среда

en: Thursday
mk: Четврток

en: Friday
mk: Петок

en: Saturday
mk: Сабота

[ctx: Long month name]
en: January
mk: Јануари

[ctx: Long month name]
en: February
mk: Февруари

[ctx: Long month name]
en: March
mk: Март

[ctx: Long month name]
en: April
mk: Април

[ctx: Long month name]
en: May
mk: Мај

[ctx: Long month name]
en: June
mk: Јуни

[ctx: Long month name]
en: July
mk: Јули

[ctx: Long month name]
en: August
mk: Август

[ctx: Long month name]
en: September
mk: Септември

[ctx: Long month name]
en: October
mk: Октомври

[ctx: Long month name]
en: November
mk: Ноември

[ctx: Long month name]
en: December
mk: Декември
