jQ UI (8.x-1.8) - en to ps translation catalogue (50 entries)

en: Next
ps: بل

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Done
ps: ترسره شو

en: Prev
ps: پخوانی

en: Mon
ps: دوشنبه

en: Tue
ps: سه شنبه

en: Wed
ps: چهارشنبه

en: Thu
ps: پنجشنبه

en: Fri
ps: جمعه

en: Sat
ps: شنبه

en: Sun
ps: یکشنبه

en: May
ps: مې

en: Today
ps: نن

en: Jan
ps: جنوري

en: Feb
ps: فبروري

en: Mar
ps: مارچ

en: Apr
ps: اپرېل

en: Jun
ps: جون

en: Jul
ps: جولای

en: Aug
ps: اګست

en: Sep
ps: سپتمبر

en: Oct
ps: اکتوبر

en: Nov
ps: نوومبر

en: Dec
ps: دسمبر

en: Su
ps: یکشنبه

en: Mo
ps: دوشنبه

en: Tu
ps: سه شنبه

en: We
ps: موږ

en: Th
ps: پنجشنبه

en: Fr
ps: جمعه

en: Sa
ps: شنبه

en: About
ps: په اړه

[ctx: Long month name]
en: January
ps: جنوري

[ctx: Long month name]
en: February
ps: فبروري

[ctx: Long month name]
en: March
ps: مارچ

[ctx: Long month name]
en: April
ps: اپریل

[ctx: Long month name]
en: May
ps: مې

[ctx: Long month name]
en: June
ps: جون

[ctx: Long month name]
en: July
ps: جولای

[ctx: Long month name]
en: August
ps: اګست

[ctx: Long month name]
en: September
ps: سپتمبر

[ctx: Long month name]
en: October
ps: اکتوبر

[ctx: Long month name]
en: November
ps: نوومبر

[ctx: Long month name]
en: December
ps: دسمبر
