jQ UI (8.x-1.8) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Done
uk: Готово

en: Prev
uk: Попередній

en: Mon
uk: пн

en: Tue
uk: вт

en: Wed
uk: ср

en: Thu
uk: чт

en: Fri
uk: пт

en: Sat
uk: сб

en: Sun
uk: нд

en: May
uk: тра

en: Today
uk: Сьогодні

en: Jan
uk: січ

en: Feb
uk: лют

en: Mar
uk: бер

en: Apr
uk: кві

en: Jun
uk: чер

en: Jul
uk: лип

en: Aug
uk: сер

en: Sep
uk: вер

en: Oct
uk: жов

en: Nov
uk: лис

en: Dec
uk: гру

en: Su
uk: нд

en: Mo
uk: пн

en: Tu
uk: вт

en: We
uk: ср

en: Th
uk: чт

en: Fr
uk: пт

en: Sa
uk: сб

en: About
uk: Про модуль

en: mm/dd/yy
uk: мм/дд/рр

[ctx: Long month name]
en: January
uk: січня

[ctx: Long month name]
en: February
uk: лютого

[ctx: Long month name]
en: March
uk: березня

[ctx: Long month name]
en: April
uk: квітня

[ctx: Long month name]
en: May
uk: травня

[ctx: Long month name]
en: June
uk: червня

[ctx: Long month name]
en: July
uk: липня

[ctx: Long month name]
en: August
uk: серпня

[ctx: Long month name]
en: September
uk: вересня

[ctx: Long month name]
en: October
uk: жовтня

[ctx: Long month name]
en: November
uk: листопада

[ctx: Long month name]
en: December
uk: грудня

en: For more information about the deprecation of jQuery UI, see this <a href=":change-record">change record</a>
uk: Щоб дізнатися більше про припинення підтримки jQuery UI, перегляньте цей <a href=":change-record">запис змін</a>
