jquery carousel (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: None
de: Keine

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Default
de: Standard

en: Vertical
de: Vertikal

en: Loop
de: Schleife

en: Slow
de: Langsam

en: Fast
de: Schnell

en: Orientation
de: Ausrichtung

en: Animation speed
de: Animationsgeschwindigkeit

en: Interval
de: Intervall

en: Speed
de: Geschwindigkeit

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Continuous
de: Fortlaufend

en: Easing
de: Fließender Übergang

en: Whitespace
de: Leerzeichen

en: Image Style
de: Bildstil
