jQuery Countdown Timer (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: 1 second | @count seconds
it[0]: 1 secondo
it[1]: @count secondi

en: 1 week | @count weeks
it[0]: 1 settimana
it[1]: @count settimane

en: custom
it: personalizzato
