jQuery minicolors (8.x-1.4) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Field
pl: Pole

en: Default
pl: Domyślny

en: Theme
pl: Skórka

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Inline
pl: Przed polem

en: Position
pl: Pozycja

en: Animation Speed
pl: Prędkość animacji

en: Not Installed
pl: Nie zainstalowano

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: About
pl: O stronie

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Control
pl: Kontrola

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
