jQuery UI (8.x-1.8) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: Next
am: ቀጣይ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Tue
am: ቲዩ

[ctx: Long month name]
en: November
am: ኖቬምበር

[ctx: Long month name]
en: December
am: ዲሴምበር
