jQuery UI (8.x-1.8) - en to eu translation catalogue (50 entries)

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Done
eu: Eginda

en: Prev
eu: Aur

en: Mon
eu: Al

en: Tue
eu: Ar

en: Wed
eu: Az

en: Thu
eu: Og

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: La

en: Sun
eu: Ig

en: May
eu: Mai

en: Today
eu: Gaur

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Su
eu: Ig

en: Mo
eu: Al

en: Tu
eu: Ar

en: We
eu: Az

en: Th
eu: Og

en: Fr
eu: Or

en: Sa
eu: Lr

en: About
eu: (r)i buruz

en: mm/dd/yy
eu: hh/ee/uu

[ctx: Long month name]
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: Long month name]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: Long month name]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: Long month name]
en: April
eu: Apirila

[ctx: Long month name]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: Long month name]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: Long month name]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: Long month name]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: Long month name]
en: September
eu: Iraila

[ctx: Long month name]
en: October
eu: Urria

[ctx: Long month name]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: Long month name]
en: December
eu: Abendua
