jQuery UI (8.x-1.8) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Done
fr: Terminé

en: Prev
fr: Préc.

en: Mon
fr: lun

en: Tue
fr: mar

en: Wed
fr: mer

en: Thu
fr: jeu

en: Fri
fr: ven

en: Sat
fr: sam

en: Sun
fr: dim

en: May
fr: mai

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Jan
fr: jan

en: Feb
fr: fév

en: Apr
fr: avr

en: Jun
fr: juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Aoû

en: Oct
fr: oct

en: Nov
fr: nov

en: Dec
fr: déc

en: Su
fr: Di

en: Mo
fr: Lu

en: Tu
fr: Ma

en: We
fr: Me

en: Th
fr: Je

en: Fr
fr: Ve

en: About
fr: À propos

en: mm/dd/yy
fr: dd/mm/yy

[ctx: Long month name]
en: January
fr: janvier

[ctx: Long month name]
en: February
fr: février

[ctx: Long month name]
en: March
fr: mars

[ctx: Long month name]
en: April
fr: avril

[ctx: Long month name]
en: May
fr: mai

[ctx: Long month name]
en: June
fr: juin

[ctx: Long month name]
en: July
fr: juillet

[ctx: Long month name]
en: August
fr: août

[ctx: Long month name]
en: September
fr: septembre

[ctx: Long month name]
en: October
fr: octobre

[ctx: Long month name]
en: November
fr: novembre

[ctx: Long month name]
en: December
fr: décembre
