jQuery UI (8.x-1.8) - en to hi translation catalogue (51 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Prev
hi: पिछला

en: Mon
hi: सोम

en: Tue
hi: मंगल

en: Wed
hi: बुध

en: Thu
hi: गुरु

en: Fri
hi: शुक्र

en: Sat
hi: शनि

en: Sun
hi: रवि

en: May
hi: मई

en: Today
hi: आज

en: Jan
hi: जनवरी

en: Feb
hi: फ़रवरी

en: Mar
hi: मार्च

en: Apr
hi: अप्रैल

en: Jun
hi: जून

en: Jul
hi: जुलाई

en: Aug
hi: अगस्त

en: Sep
hi: सितंबर

en: Oct
hi: अक्टूबर

en: Nov
hi: नवंबर

en: Dec
hi: दिसम्बर

en: Su
hi: रवि

en: Mo
hi: सोम

en: Tu
hi: मंगल

en: We
hi: बुध

en: Th
hi: गुरु

en: Fr
hi: शुक्र

en: Sa
hi: शनि

en: About
hi: के बारे में

en: mm/dd/yy
hi: माह/दिन/साल

[ctx: Long month name]
en: January
hi: जनवरी

[ctx: Long month name]
en: February
hi: फरवरी

[ctx: Long month name]
en: March
hi: मार्च

[ctx: Long month name]
en: April
hi: अप्रैल

[ctx: Long month name]
en: May
hi: मई

[ctx: Long month name]
en: June
hi: जून

[ctx: Long month name]
en: July
hi: जुलाई

[ctx: Long month name]
en: August
hi: अगस्त

[ctx: Long month name]
en: September
hi: सितम्बर

[ctx: Long month name]
en: October
hi: अक्टूबर

[ctx: Long month name]
en: November
hi: नवंबर

[ctx: Long month name]
en: December
hi: दिसंबर
