jQuery UI (8.x-1.8) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Done
id: Selesai

en: Prev
id: Sebelum

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Fri
id: Jum

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: May
id: Mei

en: Today
id: Hari ini

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Su
id: Mg

en: Mo
id: Sn

en: Tu
id: Sl

en: We
id: Rb

en: Th
id: Km

en: Fr
id: Jm

en: Sa
id: Sb

en: About
id: Tentang

en: mm/dd/yy
id: dd/mm/yy

[ctx: Long month name]
en: January
id: Januari

[ctx: Long month name]
en: February
id: Februari

[ctx: Long month name]
en: March
id: Maret

[ctx: Long month name]
en: May
id: Mei

[ctx: Long month name]
en: June
id: Juni

[ctx: Long month name]
en: July
id: Juli

[ctx: Long month name]
en: August
id: Agustus

[ctx: Long month name]
en: October
id: Oktober

[ctx: Long month name]
en: December
id: Desember
