jQuery UI (8.x-1.8) - en to ku translation catalogue (51 entries)

en: Next
ku: دواتر

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Done
ku: تەواوبوو

en: Prev
ku: پێشوو

en: Mon
ku: دش

en: Tue
ku: سش

en: Wed
ku: چش

en: Thu
ku: پش

en: Fri
ku: هە

en: Sat
ku: شە

en: Sun
ku: یش

en: May
ku: جۆزەردان

en: Today
ku: ئەمڕۆ

en: Jan
ku: ڕێ

en: Feb
ku: ڕەش

en: Mar
ku: خاک

en: Apr
ku: بان

en: Jun
ku: پووش

en: Jul
ku: گەل

en: Aug
ku: خەر

en: Sep
ku: ڕەز

en: Oct
ku: گەڵا

en: Nov
ku: سەر

en: Dec
ku: بەفر

en: Su
ku: یش

en: Mo
ku: دش

en: Tu
ku: سش

en: We
ku: چش

en: Th
ku: پش

en: Fr
ku: هە

en: Sa
ku: شە

en: About
ku: دەربارە

en: mm/dd/yy
ku: مانگ/ڕۆژ/ساڵ

[ctx: Long month name]
en: January
ku: ڕێبەندان

[ctx: Long month name]
en: February
ku: ڕەشەمێ

[ctx: Long month name]
en: March
ku: خاکەلێوە

[ctx: Long month name]
en: April
ku: بانەمەڕ

[ctx: Long month name]
en: May
ku: جۆزەردان

[ctx: Long month name]
en: June
ku: پووشپەڕ

[ctx: Long month name]
en: July
ku: گەلاوێژ

[ctx: Long month name]
en: August
ku: خەرمانان

[ctx: Long month name]
en: September
ku: ڕەزبەر

[ctx: Long month name]
en: October
ku: گەڵاڕێزان

[ctx: Long month name]
en: November
ku: سەرماوەز

[ctx: Long month name]
en: December
ku: بەفرانبار
