jQuery UI (8.x-1.8) - en to ml translation catalogue (20 entries)

en: Next
ml: അടുത്തത്

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

[ctx: Long month name]
en: January
ml: ജനുവരി

[ctx: Long month name]
en: February
ml: ഫെബ്രുവരി

[ctx: Long month name]
en: March
ml: മാര്‍ച്ച്‌

[ctx: Long month name]
en: April
ml: ഏപ്രില്‍

[ctx: Long month name]
en: May
ml: മെയ്‌

[ctx: Long month name]
en: June
ml: ജൂണ്‍

[ctx: Long month name]
en: July
ml: ജൂലൈ

[ctx: Long month name]
en: August
ml: ഓഗസ്റ്റ്‌

[ctx: Long month name]
en: September
ml: സെപ്റ്റംബര്‍

[ctx: Long month name]
en: October
ml: ഒക്ടോബര്‍

[ctx: Long month name]
en: November
ml: നവംബര്‍

[ctx: Long month name]
en: December
ml: ഡിസംബര്‍
