JSnippet (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Edit
tr: Düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Machine Name
tr: Makine Adı
