JSnippet (8.x-1.5) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Type
de: Typ

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Scope
de: Anwendungsbereich

en: Snippet
de: Codebaustein

en: Machine name
de: Systemname

en: Behavior
de: Verhalten

en: Machine Name
de: Systemname

en: Code Snippets
de: Code-Beispiele

en: JSnippet %label has been updated.
de: JSnippet %label wurde aktualisiert.

en: JSnippet %label has been added.
de: JSnippet %label wurde hinzugefügt.
