JSnippet (8.x-1.5) - en to sr translation catalogue (5 entries)

en: Type
sr: Tип

en: Edit
sr: Измени

en: Label
sr: Ознака

en: Save
sr: Сачувај

en: UUID
sr: <em>UUID</em>
