JSnippet (8.x-1.5) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Behavior
fa: رفتار
