JSNLog (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: enabled
it: attivato

en: disabled
it: disattivato

en: error
it: errore

en: all
it: tutto

en: default
it: predefinito

en: Options
it: Opzioni

en: Visibility
it: Visibilità

en: Roles
it: Ruoli

en: Role
it: Ruolo

en: info
it: informazioni

en: About
it: Informazioni

en: Every page except the listed pages
it: Tutte le pagine eccetto quelle selezionate

en: The listed pages only
it: Solo le pagine selezionate

en: Add to the selected roles only
it: Abilita solo per i ruoli selezionati

en: Add to every role except the selected ones
it: Abilita per tutti i ruoli eccetto quelli selezionati
