JSON Field (8.x-1.0-rc4) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Value
it: Valore

en: Yes
it: Sì

en: Size
it: Dimensione

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Quick edit
it: Modifica veloce

en: Field types
it: Tipi di campo

en: %name: the text may not be longer than @max characters.
it: %name: il testo non può essere lungo più di @max caratteri.
