JSON Field (8.x-1.6) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Size
id: Ukuran

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Installed
id: Terinstal

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: Quick edit
id: Edit cepat

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: %name: the text may not be longer than @max characters.
id: %name: teks tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.
