JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: Boolean
hi: बूलियन

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर
