JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Number
hu: Szám

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Number of rows
hu: Sorok száma

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Rows
hu: Sorok

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Boolean
hu: Logikai

en: Display Type
hu: Megjelenítés típusa

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Fallback value
hu: Biztonsági érték

en: Prefix: @prefix
hu: Előtag: @prefix
