JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Number
ja: 数値

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Number of rows
ja: 行数

en: String
ja: 文字列

en: Rows
ja: 行数

en: Display type
ja: 表示形式

en: Boolean
ja: 真偽値

en: Display Type
ja: 表示タイプ

en: Prefix text
ja: 接頭語文字列

en: Suffix text
ja: 接尾語文字列

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: Fallback value
ja: 予備の値
